Warsztaty z cyklu „Akademia Szczęścia” 20.03 – 24.04

Akademia Szczęścia

Kiedy pytam ludzi, jaki jest najważniejszy cel w ich życiu bardzo często słyszę odpowiedź: „Po prostu być szczęśliwym”.

Jak zatem osiągnąć ten cel? Odpowiedzią na to pytanie zajmuje się nurt psychologii nazywany psychologią pozytywną. Odkrycia psychologii pozytywnej są bardzo interesujące i naukowo weryfikowalne. Akademia szczęścia to cykl warsztatów przedstawiających najnowsze odkrycia dotyczące różnych zjawisk mających wpływ na nasze poczucie szczęścia. W jej ramach odbędzie się 5 spotkań. Możesz zapisać się na wszystkie, lub wybrać tylko te, które szczególnie cię zainteresują. Każde z nich potrwa około 2 godziny, a poniżej znajdziesz ich harmonogram:

20.03, środa, 18:00-20:00 Czy to, co myślimy, że da nam szczęście, rzeczywiście je daje?

Na tych warsztatach odpowiemy sobie na pytanie, czy rzeczy do których powszechnie dążymy jako społeczeństwo, naprawdę sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Czy pieniądze, sprzęt Apple, nowy samochód, piękne ciało, znalezienie miłości swojego życia, dobra praca czy wysokie stopnie na studiach uczynią nasze życie szczęśliwym? Przegląd szeregu najnowszych badań z zakresu psychologii pokaże nam, czy faktycznie tak jest. Na tym warsztacie poruszymy także fascynujący temat naszego mózgu i zobaczymy, jak dobrzy jesteśmy w przewidywaniu konsekwencji swoich działań.

27.03, środa, 18:00-20:00 Dlaczego tak mocno wierzymy, że szczęśliwymi uczynią nas rzeczy, które tego nie zrobią?

Ta część Akademii to niezwykle fascynująca podróż w głąb naszego umysłu. Na warsztatach dowiesz się, jak to się dzieje, że twój mózg tak często sobie z tobą „pogrywa” i „każe ci” inwestować swój czas i energię w rzeczy, które prawdopodobnie nie odmienią twojego życia. Dowiesz się, czym jest hedoniczna adaptacja i błędy poznawcze, poznasz znaczenie punktu odniesienia, a wiedza ta pozwoli ci lepiej formułować swoje cele i założenia w przyszłości. Tak, aby rzeczywiście ich osiągnięcie czyniło cię szczęśliwym.

03.04, środa, 18:00-20:00  Co zrobić, aby być szczęśliwym – część 1.

W tej części Akademii udzielimy odpowiedzi na pytanie co powinniśmy zrobić, aby czuć się szczęśliwsi. Okaże się, że czasem jedynie drobne zmiany naszych przekonań potrafią skutecznie wpłynąć na wzrost poczucia szczęścia. Dowiemy się, jak świadomie praktykować działania, które pozwalają nam żyć lepiej oraz jakie zdrowe praktyki przyniosą najlepsze efekty. Na pierwszej części tego warsztatu omówimy 4 z 8 rodzajów działań podnoszących nasz poziom szczęścia.

10.04, środa, 18:00-20:00  Co zrobić, aby być szczęśliwym – część 2.

W tej części Akademii udzielimy odpowiedzi na pytanie co powinniśmy zrobić, aby czuć się szczęśliwsi. Okaże się, że czasem jedynie drobne zmiany naszych przekonań potrafią skutecznie wpłynąć na wzrost poczucia szczęścia. Dowiemy się, jak świadomie praktykować działania, które pozwalają nam żyć lepiej oraz jakie zdrowe praktyki przyniosą najlepsze efekty. Na drugiej części tego warsztatu omówimy pozostałe 4 z 8 rodzajów działań podnoszących nasz poziom szczęścia.

24.04,  środa, 18:00-20:00 Jak pomóc sobie w realizacji swoich celów?

Teraz, gdy już wiemy jakie praktyki możemy wprowadzić w nasze życie aby poczuć się szczęśliwym wystarczy wytrwać w dążeniu do nich. W tej części warsztatów poznasz dwa narzędzia, które ci w tym pomogą – wsparcie sytuacyjne i technikę WOOP. Ich stosowanie zostało szeroko zbadane i potwierdzone naukowo. Te proste metody, gdy stosujemy je poprawnie, mogą znacząco wpłynąć na twoje poczucie szczęścia. Aby je poznać i nauczyć się stosować – weź udział w tej części Akademii.

Aby zapisać się na listę uczestników, wyślij wiadomość na adres kontakt@pokoj-spokoj.pl podając swoje imię, nazwisko i termin oraz nazwę warsztatów. Informację dotyczącą płatności za szkolenie otrzymasz w zwrotnej wiadomości.

Koszt udziału w jednym warsztacie z zakresu Akademii Szczęścia to 30 złotych. Jeśli chcesz zapisać się na wszystkie z nich – za udział zapłacisz 119 złotych.

Dlaczego warto wybrać warsztaty w Pokój Spokój?

Każde wydarzenie w Pokój Spokój cechuje kameralna, swobodna atmosfera. Spotykają się na nich ludzie, którzy aktywnie dążą do własnego rozwoju i są pozytywnie nastawieni do życia. Warsztaty tutaj są zawsze okazją do spędzenia czasu w miłym, relaksującym otoczeniu i zdobycia interesującej, solidnej dawki wiedzy. Wyjdziesz od nas zawsze w dobrym nastroju!

Ważne:
Ilość miejsc ograniczona – warsztaty mają kameralny charakter (do 8 osób). Wyślij wiadomość już dziś, jeśli zależy Ci aby wziąć udział.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona - warsztaty mają kameralny charakter.

Leave a Reply