Wsparcie psychologiczne w formie mailowej

Pomoc psychologiczna w formie mailowej

Psycholog Jolanta Śliwińska, współtworząca Pokój Spokój zachęca do skorzystania z darmowej w marcu pomocy psychologicznej w formie mailowej.

Zapraszam serdecznie do wypisania swoich emocji, przemyśleń, planów. Wielu z nas to może poprawić samopoczucie w czasie, kiedy masowo zachwiało się nasze poczucie pewności, bezpieczeństwa. 

Do końca marca zapraszam do bezpłatnej wymiany zdań ze mną.- Jolanta Śliwińska

psycholog.j.sliwinska@gmail.com

Jak napisać mail do psychologa?

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób pisze się wiadomość do psychologa- zapoznaj się, proszę, z poniższymi wskazówkami. Pewien rodzaj uporządkowania pozwoli na sprawniejszą komunikację pomiędzy nami.

1. Rozpocznij wiadomość od krótkiego przedstawienia siebie. Nie potrzebuję Twojego imienia, czy nazwiska. Warto bym poznała Twoją płeć i wiek, okoliczności, w których mieszkasz (miasto: małe- duże; wieś).
2. Następnie przedstaw swoją  sytuację, powód, dla którego do mnie piszesz. Tak jak go czujesz. Pisz takim językiem, jakim mówisz. Istotne jest dla mnie od kiedy, Twoim zdaniem, pojawił‚ się problem, kiedy go zauważyłaś›/łeś›. W jednej wiadomości skup się na jednej problematycznej kwestii.
3. Napisz również, proszę, jak do tej pory próbowałaś›/łeś działać w tej sprawie. Twoim zdaniem: co się sprawdziło, co nie. Jeśli nic w tej sprawie nie zrobiłeś›, albo nic, Twoim zdaniem, nie działało- napisz jak wcześniej radziłaś›/łeś sobie z życiowymi trudnościami.
4. Napisz również jakiej zmiany życzyłbyś› sobie. Po czym poznasz, że sytuacja rozwinęła się w oczekiwanym przez Ciebie kierunku? O co chciałabyś/byś mnie zapytać. Nad czym się zastanawiasz, w temacie poruszanego problemu?

Praktyka pokazuje, że już samo uporządkowane przemyślenie problemu potrafi pięknie poukładać myśli, nadać im kierunek. Być może odpowiadając na powyższe pytania sam dla siebie odkryjesz taki brakujący element, który dopełni tej sytuacji tak, by można było ją zmienić, bądź zaakceptować, przeżyć. Czego z całego serca życzę.

Jeśli jednak poczujesz się niepewnie- napisz na adres psycholog.j.sliwinska@gmail.com. Razem spróbujemy przyjrzeć się Twojej sprawie. 

Zachęcamy do kontaktu!

 

Leave a Reply