Webinar „Lęk napadowy – radzenie sobie z atakami paniki”

Webinar „Lęk napadowy – radzenie sobie z atakami paniki”

Zaburzenia lękowe są jednymi z najczęściej diagnozowanych zaburzeń psychicznych w Europie. Stany lękowe i ich szczególnie dotkliwy rodzaj – ataki paniki stanowią poważny problem wielu osób. Ich występowanie, a także obawa o wystąpienie ataku, wpływają na pogorszenie jakości naszego życia. Podczas webinaru przybliżymy szczegóły tego zagadnienia, metody leczenia oraz skuteczne sposoby radzenia sobie z nim na co dzień.

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona.

Podczas webinaru dowiesz się:

 • Czym są zaburzenia lękowe i ataki paniki,
 • Jak diagnozujemy ten rodzaj zaburzenia,
 • Jakie czynniki wpływają na zwiększenie poziomu lęku i poczucia zagrożenia,
 • Jakie metody leczenia stosuje się przy lęku napadowym,
 • Jakie mylne przekonania dotyczące ataków paniki posiadamy oraz jak ich obalenie może przynieść ulgę w radzeniu sobie z lękiem,
 • Jak wyglądają poszczególne fazy ataku paniki,
 • Jakie metody będą pomocne w radzeniu sobie z lękiem napadowym oraz jak je stosować,
 • Jakie konstruktywne twierdzenia będą pomocne w radzeniu sobie z lękiem,
 • Jak reagować w zależności od natężenia poziomu lęku.

Każdy uczestnik webinaru otrzyma dostęp do nagrania webinaru, materiały szkoleniowe zawierające praktyczne informacje poruszane na spotkaniu oraz 3 karty pracy, które mogą być stosowane w samodzielnym radzeniu sobie z lękiem lub w pracy terapeutycznej z pacjentem. Wśród kart znajdzie się:

 1. Karta ataku paniki – narzędzie pomocne w analizowaniu przebiegu ataków paniki (pomaga zidentyfikować czynniki inicjujące i objawy dotyczące napadowi lęku)
 2. Karta objawów fizycznych powiązanych z napadami paniki – narzędzie pomocne w śledzeniu symptomów towarzyszących reakcji lękowej wraz ze skalą ich nasilenia
 3. Karta katastroficznych myśli powiązanych z napadami paniki – narzędzie wspierające w określeniu myśli zaostrzających ataki paniki wraz z oceną ich znaczenia dla wzbudzania silnego lęku.

Webinar jest przeznaczony dla osób zmagających się z atakami paniki oraz dla specjalistów pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu pomocy osobom doświadczających lęku napadowego.

Uwaga! Webinar może być pomocny w radzeniu sobie z lękiem, ale nie zastąpi konsultacji lekarskiej ani psychoterapii – form leczenia zalecanych przy zaburzeniach lękowych.

Webinar odbędzie się 10.11.2022 o godzinie 18:30 i potrwa 90 minut. Koszt udziału w spotkaniu to 59 złotych.

Rejestrując się na webinar otrzymujesz:

 • Dostęp do 90 minutowego spotkania dotyczącego lęku napadowego realizowanego w formie „na żywo” wraz z możliwością zadawania pytań,
 • Materiały szkoleniowe z informacjami dotyczącymi radzenia sobie z atakami paniki,
 • 3 karty pracy pomocne w radzeniu sobie z atakami paniki, które mogą być stosowane także w pracy terapeutycznej,
 • Dyplom uczestnictwa w szkoleniu.

Rejestracja na webinar wymaga wykupienia miejsca uczestnictwa na webinarze w cenie 59 złotych, możesz dokonać jej klikając w dedykowany link poniżej. 3 dni przed planowanym rozpoczęciem webinaru otrzymasz link do pokoju na platformie Clickmeeting wraz z hasłem – tam odbędzie się spotkanie. Materiały uczestnictwa, dyplomy oraz dostęp do nagrania webinaru prześlemy w ciągu 7 dni od zakończenia wydarzenia.

JOANNA STAWIŃSKA

Webinar poprowadzi psycholog mgr Joanna Stawińska, udzielająca na co dzień wsparcia psychologicznego w gabinecie Pokój Spokój w Łodzi. Członek stowarzyszenia Social Psychology Network, zrzeszającego psychologów społecznych na całym świecie. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia szkoleń z zakresu umiejętności miękkich i społecznych oraz udzielania pomocy psychologicznej. Jej specjalnością jest tematyka profilaktyki stresu oraz leczenia jego następstw, a także obszary związane z zaburzeniami afektywnymi i lękowymi, ze szczególnym uwzględnieniem napadów paniki. Obecnie w trakcie finalizowania specjalizacji z zakresu psychopatologii na Wesleyan University. Stale poszerza swoją wiedzę z zakresu umiejętności trenerskich i psychologicznych biorąc udział w kursach i szkoleniach organizowanych na całym świecie.

JEŚLI MASZ DODATKOWE PYTANIA, NAPISZ DO NAS

KONTAKT@POKOJ-SPOKOJ.PL

Leave a Reply