Jestem absolwentką i magistrem psychologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz uczestniczką kursów z zakresu psychologii prowadzonych na takich uczelniach jak Yale, Wesleyan University czy McMaster University. Zostałam także członkiem międzynarodowego stowarzyszenia Social Psychology Network, zrzeszającego ponad 2000 psychologów społecznych na całym świecie. Na przestrzeni lat pracowałam w branżach związanych z handlem detalicznym, edukacją dzieci oraz dorosłych, a także w dużej międzynarodowej organizacji działającej w sektorze BPO. W każdym z tych miejsc spotykałam osoby, które łączyła jedna, wspólna cecha – duże natężenie odczuwanego stresu i brak umiejętności cieszenia się życiem.
Minęło kilka lat, kiedy zdałam sobie sprawę, że ów problem zaczyna dotyczyć także mnie. Świadomość tego stanu skłoniła mnie do zgłębienia tematyki stresu i jego wpływu na nasze życie i zdrowie, a następnie przewartościowania swoich postaw i planów. Dzisiaj wykorzystuję swoje doświadczenia trenerskie, umiejętności uczenia innych i całą wiedzę z zakresu profilaktyki oraz metod radzenia sobie ze stresem w pomaganiu innym. Każdego dnia szukam nowych sposobów na radzenie sobie ze stresem i staram się zrozumieć rządzące nim mechanizmy. Pragnę dawać wiedzę, dzięki której życie innych nabiera blasku, jest pełne szczęścia i wolne od złych emocji i lęku.
W „Pokój Spokój” prowadzę szkolenia i spotkania indywidualne dla osób, które chcą zmniejszyć poziom odczuwanego przez siebie stresu, a także jestem twórcą kursów online. Prowadzę również blog „Stres w wielkim mieście”, gdzie dzielę się z czytelnikami wiedzą z tego zakresu. Ponadto, jestem trenerem biznesu i zajmuję się projektowaniem i przeprowadzaniem szkoleń dla firm.
W Pokój Spokój pracuję z osobami dorosłymi. Udzielając wsparcia łączę metody trenerskie, coachingowe oraz psychoterapeutyczne z nurtu CBT i przywiązuję wielką wagę do budowania empatycznej, życzliwej i bezpiecznej relacji z klientami. Obszary mojej specjalności to budowanie poczucia własnej wartości, relacje z innymi ludźmi, wypalenie zawodowe, stany lękowe i ataki paniki oraz wspieranie w życiowym kryzysie.
Trzeba iść, tak jakby ścieżka za kolejnym zakrętem miała się wyprostować, jakbyśmy mieli wyjść na świetlistą polanę, gdzie spokój i odpoczynek. To całe zaklęcie.
Nazywam się Jolanta Śliwińska, jestem psychologiem o specjalności psychologia zdrowia i kliniczna. W pracy zawodowej od kilku lat pracuję z osobami w różnym wieku, od najmłodszych, przedszkolaków, po osoby starsze, z osobami zdrowymi poszukującymi lepszych rozwiązań, w sytuacji kryzysu życiowego, a także z osobami w sytuacji choroby somatycznej własnej, bądź członka rodziny. Z ciekawością dziecka przyglądam się ludziom, ich zachowaniu i motywom. Trenuję w sobie łagodność w interpretowaniu rzeczywistości, oddzielanie faktów od myśli i uczuć, by potem przekazać tę umiejętność swoim klientom.
W Pokój Spokój czekam na najmłodszych i młodzież. Zadanie, jakie sobie stawiam, to stworzenie dla nich bezpiecznej przestrzeni, w której poczują, że mogą opowiedzieć mi o tym co dla nich ważne. Podczas takich spotkań przyjmuję perspektywę mojego rozmówcy. Dzięki temu łatwiej mi zrozumieć, jak dla dziecka wygląda nasz dorosły świat. Zdarza się, że tłumaczę z języka dziecięcego na nasz, dorosły. Razem z dzieckiem pracujemy, między innymi, nad jego poczuciem własnej wartości, uczymy się rozpoznawać i kontrolować nasze emocje, oswajamy lęki, trenujemy komunikowanie się z innymi ludźmi, które działa.
Pracuję również z rodzicami, pokazując motywy postępowania ich dzieci. Wspólnie zbieramy różne elementy z ich życia, by wyszedł spójny obraz. Mam głębokie przekonanie, że każdy rodzi się dobry, przekonany o miłości ze strony świata i odwzajemniający tę miłość. Jednak czasem dzieje coś, co zakłóca tę relację. To może być stres, którego źródeł wspólnie z rodzicami szukam, niezaspokojone potrzeby, niezdrowe myśli. Z takich elementów składamy ten dziecięco- dorosły świat, by stworzyć w nim przyjazne miejsce dla każdego.
Zapraszam także przyszłych rodziców, by porozmawiać o ich wyobrażeniach dotyczących rodzicielstwa, skonfrontować te myśli z rzeczywistością. Wspólnie z rodzicami układamy zadanie priorytetowe, na kolejnych etapach życia dziecka, tak, by nie zginąć w lawinie artykułów internetowych i dobrych koleżeńskich rad. Takie spotkania dedykuję tym, którzy podzielają pogląd, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, oraz sympatykom myśli, że spokojni rodzice wychowują zdrowe dzieci.
Pracuję w oparciu o metody Racjonalnej Analizy Zachowania; Teorii samoregulacji S. Schankera; uczę komunikować się bez przemocy, opierając się na faktach. Jeśli chcesz umówić się ze mną na spotkanie, zajrzyj tutaj.
Kiedy mali ludzie są przytłoczeni wielkimi emocjami, naszym zadaniem jest dzielenie się z nimi spokojem, a nie przyłączanie ich do chaosu.