Witaj!

Pokój Spokój to nowe, wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi. Podczas szkoleń i indywidualnych spotkań nauczysz się tutaj stosowania dopasowanych do ciebie technik, które pomogą ci skutecznie zredukować poziom odczuwanego stresu. Przy pomocy trenera-psychologa uzyskasz wiedzę, jak świadomie wprowadzać swoje ciało i umysł w stan relaksu. A wszystko to w niezwykle odprężającym otoczeniu.

Kto tworzy Pokój Spokój?

Miejsce, w którym uwolnisz się od stresu.

Nazywam się Joanna Stawińska i jestem absolwentką psychologii doradztwa zawodowego i organizacji w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Na przestrzeni lat pracowałam w branżach związanych z handlem detalicznym, edukacją dzieci oraz dorosłych, a także w dużej międzynarodowej organizacji działającej w sektorze BPO. W każdym z tych miejsc spotykałam osoby, które łączyła jedna, wspólna cecha – duże natężenie odczuwanego stresu i brak umiejętności cieszenia się życiem.

Minęło kilka lat, kiedy zdałam sobie sprawę, że ów problem zaczyna dotyczyć także mnie. Świadomość tego stanu skłoniła mnie do zgłębienia tematyki stresu i jego wpływu na nasze życie i zdrowie, a następnie przewartościowania swoich postaw i planów. Dzisiaj wykorzystuję swoje doświadczenia trenerskie, umiejętności uczenia innych i całą wiedzę z zakresu profilaktyki oraz metod radzenia sobie ze stresem w pomaganiu innym. Każdego dnia szukam nowych sposobów na radzenie sobie ze stresem i staram się zrozumieć rządzące nim mechanizmy. Pragnę dawać wiedzę, dzięki której życie innych nabiera blasku, jest pełne szczęścia i wolne od złych emocji i lęku.

W „Pokój Spokój” prowadzę szkolenia i spotkania indywidualne dla osób, które chcą zmniejszyć poziom odczuwanego przez siebie stresu, a także jestem twórcą kursów online. Prowadzę również blog „Stres w wielkim mieście”, gdzie dzielę się z czytelnikami wiedzą z tego zakresu. Ponadto, jestem trenerem biznesu i zajmuję się projektowaniem i przeprowadzaniem szkoleń dla firm.

W wolnych chwilach uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu i czytać. Gdy sięgam po dobry kryminał, nic nie jest mnie w stanie od niego oderwać 🙂

Trzeba iść, tak jakby ścieżka za kolejnym zakrętem miała się wyprostować, jakbyśmy mieli wyjść na świetlistą polanę, gdzie spokój i odpoczynek. To całe zaklęcie.

Jarosław Klejnocki

Metody, którymi pracujemy

Mindfulness

To ćwiczenia umysłu dla osób, które nie radzą sobie ze stresem i negatywnymi emocjami.  Bazują na ćwiczeniu szczególnego rodzaju uwagi – świadomej i skierowanej na bieżącą chwilę.

Ćwiczenia coachingowe

Pozwolą Ci na lepsze poznanie siebie i swoich możliwości oraz odkrycie sposobu radzenia sobie z własnymi emocjami.

Hipnoza

Wprowadzenie w stan głębokiej relaksacji, sprzyjającej wizualizacji i przywoływaniu odprężających wspomnień wzrokowych.

Trening autogenny

Ćwiczenia oparte na jodze i medytacji zen, bazujące na technikach relaksacji neuromięśniowej, będące doskonałym sposobem na redukcję odczuwanego stresu.

Ćwiczenia oddechowe

Poznaj zalety oddechu przeponowo-żebrowego i jego zbawiennego wpływu na wewnętrzny spokój.

 

Biofeedback

Opanowanie stresu, odzyskanie energii i skupienia przy pomocy komputerowego systemu bazującego na zmienności rytmu serca.