MAPA POTRZEB – wersja do wydruku

Mapa potrzeb - wersja do wydruku

Wielu z nas ma trudności z radzeniem sobie z emocjami. Aby je opanować lub od nich uciec, sięgamy po automatyczne nawyki, które nie są dla nas zdrowe. Wzmocnij swoją umiejętność regulacji emocji i pobierz mapę potrzeb – darmowe narzędzie do wydruku, zawierające 52 zdrowe sposoby na trudne emocje.

Mapa podzielona jest na 4 części. Części te odpowiadają potrzebom, które sygnalizowane są różnymi emocjami. Są nimi: potrzeba nagrody, potrzeba bliskości/miłości, potrzeba pocieszenia i potrzeba równowagi/spokoju ducha. 

Zaspokojenie tych potrzeb wiąże się z wydzielaniem w naszym organizmie 4 podstawowych hormonów – dopaminy, serotoniny, oksytocyny i endorfin. Na mapie znajdziesz różne sposoby, które pomogą ci zwiększyć wydzielanie powyższych hormonów, w zależności od tego, czego najbardziej w danej chwili potrzebujesz.

Ponieważ określenie tego, czego w danej chwili najbardziej potrzebujemy dla wielu z nas bywa trudne, na każdej mapie znajdziesz także emocje, które mogą sygnalizować wspomniane potrzeby. Ta pomocnicza lista pomoże ci określić co czujesz i dzięki temu lepiej zdać sobie sprawę z najważniejszej w danej chwili potrzeby.

mapa potrzeb

Mapa potrzeb to narzędzie, która pomaga w walce z destrukcyjnymi nawykami i w budowaniu zdrowych nawyków. To także źródło inspiracji dotyczące aktywności, które możemy podjąć aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Pobierz swój egzemplarz do wydruku i sprawdź, czy będzie on przydatny na twojej drodze dbania o siebie i swoje emocje.

 

Jeśli czujesz, że potrzebujesz większego wsparcia w radzeniu sobie z emocjami i codziennym stresem, sięgnij także po kurs online „Pokonaj stres. Jak wieść spokojne i szczęśliwe życie” lub skorzystaj z profesjonalnego wsparcia psychologicznego online lub w gabinecie w Łodzi.

 

Leave a Reply